Ukončenie štrajku prístavných pracovníkov na západnom pobreží Spojených štátov

 
Vážení zákazníci,
 
20. apríla 2015 po dlhých deviatich mesiacoch vyjednávania medzi PacificMaritime Association (PMA) and the International Longshore and Warehouse Union (ILWU), teda organizácií združujúca prístavné pracovníkmi na západnom pobreží Spojených štátov a odborovou organizáciou pre tieto prístavy, vydali PMA a ILWU spoločné vyhlásenie o uzatvorení dočasnej dohody o novom päťročnom kontrakte zahŕňajúcim pracovníkov všetkých 29 prístavov na západnom pobreží.
 
Dočasná dohoda musí byť ratifikovaná oboma stranami a vyjednávania o ratifikácii začalo v marci tohto roka. Vydaním spoločného vyhlásenia však bola ukončená dlhotrvajúci štrajk pracovníkov prístavov, ktorá výrazným spôsobom ovplyvňovala pohyb tovaru do a zo Spojených štátov, a prevádzku všetkých prístavov na západnom pobreží bol obnovený do štandardných podmienok.
 
Očakávajú sa však ťažkosti a oneskorenie pre tovar aj lode po nasledujúcich niekoľko mesiacov a to vďaka veľkému objemu colne tovaru. Podľa odhadu pracovníkov prístavu a prístavov samotných toto prechodné obdobie, kedy sa dajú očakávať ďalšie, našťastie už menšie meškanie, bude trvať približne dva až tri mesiace.
 
Radi by sme Vás teda požiadali o trpezlivosť a pochopenie k zásielkam smerujúcim do či z Spojených štátov.

slovenskySK anglickyEN
© 2022 NIPPON EXPRESS | Designed by EURO-AGENCY | Developed by ViaAurea s.r.o.