Námorná preprava

Tradičný spôsob prepravy v portfóliu služieb Nippon Express predstavuje už od začiatku námorná preprava zásielok. Tú zaisťujeme v spolupráci s osvedčenými a spoľahlivými rejdarskými spoločnosťami.

Najpoužívanejšou formou námornej prepravy je preprava námorných kontajnerov. Okrem štandardných zaisťujeme aj prepravu kontajnerov pre nadrozmerné zásielky, (highcube) alebo otvorený (open top) kontajner. V prípade požiadavky na stálu teplotu počas celej doby prepravy je riešením tzv. „reefer“ kontajner, ktorý to vďaka zabudovanému agregátu dokáže. 

 Výhodou kontajnerovej prepravy je možnosť kombinovania viacerých dopravných prostriedkov (kamión, loď, železnica), čo umožňuje odobranie zásielky od odosielateľa a jej dodanie do skladu alebo výrobného závodu príjemcu. Naši obchodní partneri využívajú výhody globálnych sadzieb, ktoré naša centrála získava vďaka veľkému objemu zásielok.   

Pre menšie zásielky, ktorými zákazník nenaplní objem celého kontajnera, je určená námorná zberná služba. Tento spôsob prepravy využíva veľké množstvo zákazníkov, pretože predstavuje skutočne ekonomické riešenie tým, že zákazník zaplatí dopravné len za skutočnú  hmotnosť alebo objem zásielky. Zberná služba má aj ďalšie výhody, ako napr. pravidelné prepravné poriadky, vďaka ktorým si zákazník môže ľahko učiniť predstavu, kedy zásielku obdrží a môže si tak lepšie naplánovať dodávku materiálu pre výrobu. Samozrejmosťou je poskytované poradenstvo pri plánovaní optimálnej prepravnej cesty, prepravu vieme zaistiť kompletne, od vyzdvihnutia u odosielateľa, cez colné služby a poistenie, až po načasované dodanie príjemcovi.

Hlavné charakteristiky servisu námornej prepravy:

  • Prepravy všetkých typov námorných kontajnerov
  • Prepravy kusových zásielok, zberná služba po celom svete
  • Možnosť prepravy export aj import, vyplatené aj nevyplatené
  • Doručenie zásielky do prístavu aj door to door
  • Sledovanie zásielky cez internet 
  • Na základe požiadavky kompletné preclenie aj poistenie zásielky
  • Prehľadné sadzby zahrňujúce celkové náklady (,,all inclusive“)

Rýchly a bezchybný servis zaručíme prostredníctvom viac ako 730 pobočiek v 49 zemí sveta.

 


slovenskySK anglickyEN
© 2024 NIPPON EXPRESS | Designed by EURO-AGENCY | Developed by ViaAurea s.r.o.